event-154828 event-154828

Musiikki

WE LOVE THE 90'S 2016


Järjestäjä:We Love The 90's Festival
Paikka:Apollo Live Club
Osoite:Mannerheimintie 16
00100 Helsinki
Pääsymaksu:18

Lähde:Lippu.fi

WE LOVE THE 90'S 2016

We Love the 90’s -festivaali, Helsingin Suvilahti 26.-27.8.2016:
SUOMEN SUURIMMILLA YSÄRIFESTAREILLA BAILATAAN MYÖS KLUBITUNNELMISSA

* Ohjelmaa ulkoilmanlavojen lisäksi Kattilahallissa
* Kuumat jatkot Apollossa: Pandora ja E-Rotic sekä DJ:t

Suomen suurin ysärifestivaali nousee jälleen elokuun lopussa 26.-27.8. Helsingin Suvilahteen. Ulkoilmakeikkojen lisäksi ohjelmaa on Kattilahallissa, jossa viime vuosien tapaan on tarjolla kuumat klubibileet. Menosta vastaavat huippu-DJ:t. Lavalla nähdään festivaalin juontaja, Retroperjantai-ohjelmasta tuttu Oku Luukkainen, Parasta ennen -ohjelman Matti Airaksinen, konemusiikin eri genret yhdistelevä DJ Ice K, maailmanlaajuisesti tunnettu kotimainen DJ ja tuottaja Proteus sekä 20 vuotta elektronisen musiikin kentällä ansiokkaasti pyörinyt DJ Orion. Tunnelmia menneisyydestä tarjoavat myös DJ Neon, DJ Alex T ja DJ Meke sekä saksalaisvahvistus, DJ-duo Brooklyn Bounce.

We Love the 90’s -festivaaleille saapuvat artistit, joiden biisit ovat liimautuneet tajuntaan ikuisiksi ajoiksi. Nyt niistä on mahdollisuus nauttia liveolosuhteissa, kun lavalla nähdään ”Fire”, ”How Much Is The Fish”, ”Move Your Ass!” ja ”Hyper Hyper” -hiteistään tunnettu Scooter, ”No Coke” ja "It’s My Life” -mies Dr. Alban ja ”Mirror, Mirror” ja ”You Never Know” -viisuillaan Suomenkin radioaallot aikanaan vallannut Solid Base.

Basic Elementin, Captain Jackin, Masterboy & Beatrix Delgadon, DJ Bobon, E-Typen, Eiffel 65:n ja Culture Beatin lisäksi festivaalin nostalgia-antia edustavat ”Crucified” ja ”Obsession” -viisuistaan tunnettu Army of Lovers ja hulvaton, ”Cotton Eye Joe” -biisillä breikannut ruotsalainen Rednex. Kotimaiselta puolelta bileistä vastaavat Movetron, Aikakone ja Waldo’s People.

Portit avautuvat molempina päivinä klo 13.30. Ulkoilmalavoilla on ohjelmaa klo 23.00 saakka. Meno Kattilahallissa jatkuu molempina iltoina klo 01.30 asti.

Nyt on jatkot!

Kun soitto Suvilahdessa hiljenee voi yleisö siirtyä nauttimaan jatkoista Helsingin Apolloon, jossa perjantaina iltaa viihdyttävät DJ Ice K ja 90-luvulla kohauttanut E-Rotic. Lauantaina puolestaan illan viimeiset hitit tarjoavat DJ Oku Luukkainen ja Ruotsin ysärikuningatar Pandora.

VIP-LIPPU SISÄLTÄÄ:
-VIP-passin ja rannekkeen
-Sisäänpääsyn alueelle VIP-sisäänkäynnin kautta
-Sisäänpääsyn VIP-alueelle
-VIP-menun VIP-alueella
-VIP-alueen ravintolan palvelut A-oikeuksin
-VIP-alueen erilliset wc-tilat

www.welovethe90s.fi
www.facebook.com/WeLoveThe90sSuomi
https://instagram.com/welovethe90suomi
#welovethe90s


Kommentoi tapahtumaa (0)