event-383245 event-383245

Musiikki

Jere Ijäs trio


Järjestäjä:Sankilan kartano
Paikka:Sankilan kartano
Osoite:Sankilantie 35
33980 Pirkkala
Pääsymaksu:alk.16,50

Lähde:Tiketti

Jere Ijäs trio

Jere Ijäs trio Sankilan kartanolla

Tyylitajuinen ja umpimusikaalinen Jere Ijäs saapuu trionsa kanssa viihdyttämään ja koskettamaan musiikillaan Sankilan kartanolle. Jeren musiikissa kuuluvat juurimusiikin parhaat puolet. Omien laulujensa lisäksi Jere on tehnyt huippusuosittuja riisuttuja versioita klassikkoiksi nousseista suomalaisbiiseistä.
Tulkintansa ovat saaneet muun muassa Eppujen ”Vuonna -85”, ja Heikki Helan ”Uneton yö”. Odotamme jännityksellä kuullammeko myös nämä pirkanmaalaiset klassikot Jeren esittäminä Sankilan kesäillassa.

Kartanon tunnelmallisessa, historiaa huokuvassa miljöössä livemusiikki pääsee oikeuksiinsa. Sankilan kartanossa on anniskeluoikeuksin varustettu bistro. Ruokalistalta löytyy mm. kuuluisat lammas- ja savulohiburgerit.

Konserttilipulla pääsee myös kotieläinpihan puolelle ihastelemaan maatilan hevosia, lampaita, pupuja, possua, kanoja ja aasia.



Tapahtumassa on anniskelualue.

Aikataulu:
16:00 Ovet
19:00 Esitys alkaa
21:00 Ilta päättyy

Esityksen kesto 2 x 45min sisältäen väliajan.
Liput ovelta, mikäli jäljellä.

Saapumisohjeet:
Saapua voi kävellen, polkupyörällä, taksilla tai omalla autolla. Parkkitilaa on runsaasti.
Bussit tulevat noin 900m päähän.

Tapahtuma järjestetään ulkona puutarhassa.

------

Esteettömyystiedot:
Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: kyllä
Tapahtumapaikalla on esteetön WC: ei

Pyörätuolia käyttävä henkilö voi nähdä keikan eturivistä tai kauempaa ylätasanteelta. WC:t eivät ole esteettömiä, yksi porrasaskelma, avustajan avustamana onnistuu vessaan pääsy. Tapahtuman järjestäjä auttaa kaikissa esteettömyyteen liittyvissä asioissa sähköpostitse mukavan keikkakokemuksen aikaansaamiseksi: info@sankilankartano.fi

Kommentoi tapahtumaa (0)