event-400785 event-400785

Musiikki

IltaValkeat


Järjestäjä:Järvenpään rantapuisto
Paikka:Järvenpään rantapuisto
Osoite:
04400 Järvenpää
Pääsymaksu:alk.65

Lähde:Tiketti

IltaValkeat

Viikinki- ja Rautakausitapahtuma, joka sytyttää valkean sieluusi!

Saapuminen & aikataulut
Viikinkikylä on avoinna klo 10:00–16:00
Tule tutustumaan kylän elämään, työpajoihin ja ohjelmaan päivän aikana. Tämä osuus kuuluu kaikille kävijöille.

Huom! Klo 16:00 jälkeen kylään pääsee vain rannekkeella. Kylä sulkeutuu klo 21:00.

Iltavalkeiden ohjelma-alueet
Väen-lavan portit aukeavat klo 15:00
→ Ohjelma alkaa lavalla klo 15:30

Kylä-lavan ohjelma alkaa klo 15:00
→ Ensimmäisenä esiintyy Flamma tulishow’llaan.

Anniskelu
Anniskelualue sijaitsee erillisellä ravintola-alueella. Tarkemmat sijainnit opasteissa paikan päällä.

Lipunvaihto rannekkeeksi
Suosittelemme vaihtamaan lippusi rannekkeeseen etukäteen!

Voit vaihtaa lipun rannekkeen kylän alueella Väen-kojulla (infon vieressä) klo 10:00 alkaen
Pääportilla rannekkeita vaihdetaan klo 14:30 alkaen
Saavu ajoissa
Vältä ruuhka! Tule ajoissa paikalle, erityisesti ennen iltaohjelmien alkua. Näin varmistat sujuvan sisäänpääsyn ja ehdit nauttia tapahtumasta ilman kiirettä.

HUOM!
Tarkempia infoja tulee tapahtuman verkkosivuille osoitteessa: https://vaenvalkeat.fi
ja sosiaalisen median tileillä Instagramissa ja Facebookissa

Instagram 
facebook



Ohjelma on suunnattu aikuisille.

Myytävät lipputyypit:

Peruslippu - Ostan lipun itselleni kuin muinainen sankari. Valkeiden liekit valaisevat minun polkuni.
Kaverilippu (2 hlö) - Saavumme yhdessä, kuin muinaiset soturit yhteisellä asialla. Me kaksi, yksi tuli, monta muistoa.
Väen lippu (4 hlö)  - Kutsumme klaanin koolle! Kun neljä kulkijaa yhdistää voimansa, syntyy nauru, loitsu ja legendaa valkeille!

Esteettömyystiedot IltaValkeat -tapahtumaan osallistuville:

Tapahtuma-alue:
Järvenpään Rantapuiston alue on pääosin esteetöntä puistoaluetta ja hiekkapolkuja. Osa kulkureiteistä on kovapohjaisia ja soveltuvat hyvin myös pyörätuolilla liikkuville. Huomaathan kuitenkin, että alueella on myös epätasaista maastoa (hiekkaa, nurmikkoa).

Pysäköinti:
Lähellä tapahtuma-aluetta on rajoitetusti esteettömiä pysäköintipaikkoja. Niitä on varattu liikuntaesteisille pysäköintiluvalla. Saattoliikenne pääsee tarvittaessa portin läheisyyteen.

Esteetön sisäänpääsy:
Tapahtumaan on esteetön sisäänkäynti. Lipun voi vaihtaa rannekkeeseen tapahtuman portilla tai infon vieressä Väen-kojulla.

Esteettömät WC-tilat:
Alueella on erillinen esteetön WC, joka sijaitsee keskeisellä paikalla ja on opastein merkitty.

Avustajat:
Avustaja pääsee IltaValkeat-tapahtumaan maksutta asiakkaan seurassa. Avustajaranneke annetaan lipunvaihdon yhteydessä.

Istumapaikat ja levähdyspaikat:
Tapahtuma-alueella on rajoitetusti penkkejä ja istuma-alueita levähdystä varten.

Kuulovammaiset / näkövammaiset:
Tapahtumassa ei ole erillistä induktiosilmukkaa tai kuvailutulkkausta.

Yleisömäärä & ruuhkat:
Suosittelemme saapumaan ajoissa, hyvissä ajoin ennen klo 15:00, jolloin iltaohjelma-alueet avautuvat. Tällöin vältät ruuhkaisimmat hetket.

Kommentoi tapahtumaa (0)