event-399285 event-399285

Teatteri ja ooppera

Eevan ilta: Elää & hengittää


Järjestäjä:Aleksanterin teatteri
Paikka:Aleksanterin teatteri
Osoite:Bulevardi 23-27
00180 Helsinki
Pääsymaksu:49.9 €

Lähde:Lippu.fi

Eevan ilta: Elää & hengittää

Eevan ilta: Elää & hengittää

Kulttuuri ja journalismi yhdistyvät, kun Eevan ilta valtaa Aleksanterin teatterin lavan 6. lokakuuta. Luvassa on suuria tähtiä ja syviä tunteita.
Tapahtumassa esiintyvät muun muassa hulvattoman hauska teatteriryhmä Red Nose Company, joka viettää tänä vuonna 20-vuotisjuhlaansa, sekä haastatteluissa muun muassa entinen tasavallan presidentti Tarja Halonen, toimittaja ja elokuvaohjaaja Susani Mahadura ja Vuoden Eeva, gynekologi Leena Väisälä. Musiikista vastaa Jonna Tervomaa. Kansallisbaletin tanssijat Sara Saviola ja Waltteri Voitila esittävät Werneri Voitilan koreografian The Cave.

Illan aikana tapaat myös päätoimittaja Mari Paalosalo-Jussinmäen ja toimituspäälliköt Annaleena Jalavan ja Sari Hannikaisen. Illan dramaturgian rakentaa toimituksen kanssa näyttelijä ja kirjailija Sanna Stellan.

Jos et pääse paikalle Helsinkiin, tuomme illan kotiisi – tarjolla myös striimilippuja: https://www.lyyti.fi/reg/eevanilta.

Ma 6.10.2025 klo 18.00
Kesto: 2 h 40 min, sis. väliajan 30 min.
Liput: 49,90 €

Kommentoi tapahtumaa (0)