event-401126 event-401126

Musiikki, Messut ja markkinat

Lehtiä Ilosaaressa 2025


Järjestäjä:Ravintola Kerubi
Paikka:Ravintola Kerubi
Osoite:Siltakatu 1 (Ilosaari)
80100 Joensuu
Pääsymaksu:
Lähde:Tiketti

Lehtiä Ilosaaressa 2025

Syksy pimenee, mutta festarikausi ei malta päättyä. Lehtiä Ilosaaressa tekee paluun kahden vuoden huilin jälkeen – ja tänä syksynä pääsemme ihastelemaan Ilosaaren lehtien ruskaista loimua. Lokakuussa soi nimittäin Kerubi, kahden kerroksen voimalla.

Iltaa tähdittää platinaa toistuvasti streamaava Averagekidluke – uuden sukupolven ääni. AKL:n debyyttialbumi YUNO sekä uutuuslevy DENIM ovat rikkoneet musiikkikentällä ennätyksiä, mutta ennen kaikkea ne ovat löytäneet tiensä massojen sydämiin.

Illan muut esiintyjät julkaistaan pian.

Tapahtuma on ikärajaton, ja paikalle mahtuu rajoitettu määrä väkeä. Anniskelualueet on rajattu molemmissa kerroksissa. Liput tulevat myyntiin maanantaina 28.7. klo 9, ja kannattaa liikkua nopeasti – tämä ilta täyttyy ennen kuin huomaakaan.



Nettisivuilta vain suoria ostoja. Puhelinpalvelun kautta lippujen varausaika 2 päivää.

Ovella peritään narikkamaksu 3 €.

***

Esteettömyystiedot:

Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: kyllä
Tapahtumapaikalla on esteetön WC: kyllä

Kommentoi tapahtumaa (0)