event-394986 event-394986

Teatteri ja ooppera

Rakkauskirjeitä - Seela Sella ja Esko Roine


Järjestäjä:Seela Sella ja Esko Roine: Rakkauskirjeitä
Paikka:Riihimäen Teatteri
Osoite:Hämeenaukio 1
11100 Riihimäki
Pääsymaksu:39.0

Lähde:Lippu.fi

Rakkauskirjeitä - Seela Sella ja Esko Roine

Seela Sella & Esko Roine
Rakkauskirjeitä
Aitoa ja elämänmakuista kirjeenvaihtoa


Andrew ja Melissa ovat lapsuudenystäviä, jotka pitävät toisiinsa yhteyttä läpi vuosikymmenten kirjoittamalla kirjeitä. He elävät tahoillaan elämäänsä, rakentavat uraa ja parisuhteita, keski-ikäistyvät ja vanhenevat. Toisinaan jompikumpi ehdottaa tapaamista.

Rakkauskirjeitä on kahden hengen näytelmä, jonka rooleissa nähdään yhdet Suomen rakastetuimmista näyttelijöistä, Seela Sella ja Esko Roine. Tätä näytelmää ovat maailmalla aiemmin esittäneet lukuisat toinen toistaan kuuluisammat näyttelijät, muun muassa Elizabeth Taylor, Gerard Depardieu, Mia Farrow, Tom Hanks ja Mel Gibson.

Näytelmän luonteeseen kuuluu, että sitä ei missään nimessä saa opetella ulkoa, vaan esitys tapahtuu hetkessä, tässä ja nyt. Luvassa ei ole pikkusievää muistelua tai kaihoisaa nostalgiaa, vaan kirjeenvaihto on aitoa ja elämänmakuista, räävitöntä ja hauskaa.

Kommentoi tapahtumaa (0)