event-391661 event-391661

Musiikki

Bloodred Hourglass


Järjestäjä:Rytmikorjaamo
Paikka:Rytmikorjaamo
Osoite:Vaasantie 11
60101 Seinäjoki
Pääsymaksu:alk.31

Lähde:Tiketti

Bloodred Hourglass

Bloodred Hourglass Rytmikorjaamolle 15.11.2025!

Modernin metallin vientivaltti Bloodred Hourglass suuntaa Euroopan-kiertueelle syksyllä 2025 ja jatkaa paahtoa sen jälkeen kotimaassa. Loka-marraskuussa luvassa on kymmenen keikkaa ympäri Suomea. Rytmikorjaamolle bändi saapuu 15. marraskuuta, liput tulevat myyntiin maanantaina 28. huhtikuuta klo 10:00.

Suomen suurimpien metalliyhtyeiden joukkoon tinkimättömällä työllä noussut Bloodred Hourglass hemmotteli fanejaan ylistävää palautetta keränneellä We Should Be Buried like This -singlellä jo aiemmin tänä keväänä, ja nyt se saa jatkoa suorastaan vihaisella The Crown Is Permanent -kappaleella.

”Joskus riittää vain kipinä – ja kaikki roihahtaa. The Crown is Permanent on synkkä ja vihainen kappale, joka raivoaa kaaoksen rajamailla. Sen raaka, eteenpäin vyöryvä energia ei anna armoa, kun tyly kitaravalli ja rosoinen synamaailma iskevät väkivaltaisesti kättä. Lyyrisesti kyseessä on sodanjulistus valheellisille vallankumouksille, katteettomille lupauksille ja niille, jotka vain kulkevat mukana. Se kertoo siitä, ettei suostu muiden pelinappulaksi – ja miten petoksesta voi rakentaa jotain vahvempaa. ’The floodgates are open. Let them learn.’”



Ikärajaton, rajattu anniskelualue K-18.

Liput ovelta 33 €, mikäli jäljellä.

Rytmikorjaamo-klubilla maksuvälineenä käyvät vain yleiset maksukortit.

Tapahtumapaikalla pyörätuolikoroke.

Esteettömyys:

Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: kyllä
Tapahtumapaikalla on esteetön WC: kyllä
Tapahtumassa on pyörätuolikoroke: kyllä
Muuta huomioitavaa: Kulkureitit tiloissamme ovat esteettömiä. Pyörätuoliasiakkaat ohjataan normaaleissa keikkailloissa halutessaan pyörätuolikorokkeelle. Numeroimattomissa istumakonserteissa paikan saa vapaasti valita.

***

Seinäjoen Elävän musiikin yhdistys Selmu Ry ja Luonnonperintösäätiö ovat perustaneet keräyksen, jonka tarkoituksena on etsiä ja rauhoittaa suojelualue Selmun toiminta-alueelta Etelä-Pohjanmaalta.

Ympäristölipun +3€ lahjoitetaan lyhentämättömänä Luonnonperintösäätiön Rytmikorjaamon metsä -keräykseen.

Osallistu Rytmikorjaamon metsä -kampanjaan Luonnonperintösäätiön kampanjasivulla!

Kommentoi tapahtumaa (0)