event-398986 event-398986

Lasten tapahtumat

Home Alone - Joulun tarina


Järjestäjä:Aleksanterin teatteri
Paikka:Aleksanterin teatteri
Osoite:Bulevardi 23-27
00180 Helsinki
Pääsymaksu:min 30.0 € - max 40.0

Lähde:Lippu.fi

Home Alone - Joulun tarina

Home Alone - Joulun tarina

Kuinka ihanaa onkaan olla yksin kotona! Nukut niin paljon kuin haluat, pelaat tietokonepelejä niin paljon kuin haluat, kukaan ei pakota sinua tekemään läksyjäsi, pesemään hampaitasi, tiskaamaan tai viemään roskia ulos. Tee mitä haluat! 
Mutta kun varkaat ilmestyvät taloon ja varastavat kaiken, jopa joulupukin, niin se ei ole enää hauskaa! Uudenvuodenaatto alkaa todellisilla seikkailuilla, hauskoilla tarinoilla ja supersankarien äkillisellä ilmestymisellä, koska vain Batman ja Hämähäkkimies pystyvät selviytymään ryöstäjistä.

Tervetuloa uudenvuoden tarinaan Aleksanterin teatteriin 14.12.2025 klo 16.00.

Hyvä mieli ja positiivisten tunteiden meri on taattu!

Kesto 1 tunti, ei väliaikaa
Ikäraja 0+

Liput:
Pääsylippu 40 € / 30 €
Perhelippu neljälle (2 aik + 2 lasta) 120 € / 90 €

Huom! Alle 5-vuotiaat lapset aikuisen sylissä ilmaiseksi.

Esitys on venäjänkielinen, ei tekstitystä.
* * *
Odin doma - Rozhdestvenskoye priklyucheniye dlya vsey sem'i

Kak khorosho byt' odnomu doma! Spish' skol'ko khochesh', igrayesh' v igry na komp'yutere skol'ko khochesh', nikto tebya ne zastavlyayet uchit' uroki, chistit' zuby, myt' posudu i vynosit' musor. Delay chto khochesh'!  No kogda v dome poyavlyayutsya vory, kotoryye pokhishchyayut vse i dazhe Deda Moroza, to uzhe stanovitsya ne do smekha! Novogodnyaya noch' nachinayetsya nastoyashchimi priklyucheniyami, zabavnymi syuzhetami i vnezapnym poyavleniyem super-geroyev, ved' tol'ko Betmen i Chelovek-pauk sposobny spravit'sya s grabitelyami. 
Dobro pozhalovat' 14.12.2025 v 16.00 na Novogodnyuyu skazku v Aleksandrovskiy teatr.

Khorosheye nastroyeniye i more polozhitel'nykh emotsiy garantirovano!

Kommentoi tapahtumaa (0)