Jenkkiläinen black metallia ja industrialia yhdistelevä Psyclon nine palaa Suomeen heinäkuussa.
Nero Bellumin luotsaama amerikkalainen industrial-yhtye Psyclon nine kuuluu genren pahamaineisimpaan eturiviin. Ensi kesänä yhtye esiintyy Helsingin On The Rocksissa 10.7. osana “Devils work MMXXV”-Euroopan kiertuettaan. 2000-luvun alkupuolella perustettu kulttiyhtye on tunnettu armottomana livekoneena ja äärimetallia ja konemusiikkia estoitta yhdistelevästä tyylistään.
Lauteet P9:lle lämmittelevät Hellsinki industrial festivalilta tuttu brittiläinen riivattu EBM naisartisti Pretty addicted ja jenkkiläinen Doom/Bass-yhtye Antania.
Saavustettavuus ja esteettömyys On The Rocksin tapahtumiin pääsee myös liikkumisen apuvälineillä. Tila ei ole täysin esteetön - tiloissa sijaitsee rappusia sekä kynnyksiä. Henkilökunta avustaa alakerran klubille pääsyssä hissin kautta. Avustaja pääsee tapahtumaan veloituksetta avustettavan kanssa samalla lipulla.