event-314400 event-314400

Lasten tapahtumat

JUKOKLUBI: Kaarle Viikate & Netta Skog: Ikivihreitä tunnelmia ja tarinoita


Järjestäjä:JukoKlubi
Paikka:Teatteri Vanha Juko, Sali
Osoite:Rautatienkatu 13
15110 Lahti
Pääsymaksu:28.6

Lähde:Lippu.fi

JUKOKLUBI: Kaarle Viikate & Netta Skog: Ikivihreitä tunnelmia ja tarinoita

"Oltiin samoilla festareilla keikalla Kallen kanssa ja pyysin hänet mun keikalle fiittamaan yhteen biisiin. Se oli ihan äärimmäisen kivaa ja yleisö tuntui yllättyneen positiivisella tavalla! Siitä se ajatus sitten lähti," Netta kertoo.

Tämä duo haluaa tuoda yleisön lähemmäs niin sanottua ikivihreää aikaa ja on kerännyt ohjelmistoonsa klassikko-kappaleita niin Suomi-genrestä kuin myös ulkomaalaisista hiteistä.
”Olen aina tykännyt vastarannalta kantautuvasta haikeasta harmonikan soitosta. Nyt tuo sama äänimaisema on mahdollista kokea samalla lavalla upeisiin ikivihreisiin kietoutuneena! Molli to the max!” hehkuttaa Kaarle.

Lähestymistapa on maanläheinen ja soundimaailma varsin perinteinen. Tässä konseptissa "More is more" ei välttämättä päde, vaan halutaan luoda tunnelmaa tarinoilla ja kauniilla lyriikoilla.

Kesto noin 1h.

Kommentoi tapahtumaa (0)