|
Ne Itkoset
Ne Itkoset – Svengaa kuin hirvi, puree kuin paarma pakaraan!
Yhtye esiintyy Tyyskän uudella, komealla terassilla keskiviikkona 17. ja torstaina 18. kesäkuuta. Soitto raikaa molempina iltoina klo 19.30 (sateen sattuessa sisällä).
Edellisistä keikoista on jo vuosi, ja sen kunniaksi on aika pyyhkiä studion pölyt niskasta ja kurkusta. Viime vuonna molemmat keikat olivat tunnelmaltaan kerrassaan erityisiä ja ne myytiin loppuun nopeasti.
Tule mukaan yhteiseen iloon! Koe rakastetun monialaisen ja tuotteliaan taiteilija Jukka Itkosen rikas sanallinen maailma livenä. Setti sisältää uusia lauluja Viisi vuodenaikaa -runokirjan teksteihin. Mukana on myös Jukan soolotuotantoa vuosien varrelta.
Ne Itkoset: Jouni Hynynen: laulu ja kazoo Lasse Kirjavainen: basso, kitara ja laulu Jouko Reijonen: kitara ja laulu Featuring: Marko Holopainen: rummut ja helistimet
”Mikä on tuo kumma pienen pieni tumma otus ihan musta… … antaa sen elää.”
Se on Ne Itkoset, outo otus Jukka Itkosen muistikirjassa.
Ne Itkoset
Keikka järjestetään Tyyskän punaisen Väentuvan atriumpihalla (rakennuksen takana), sateen sattuessa sisällä keltaisessa talossa. Osoite: Tyyskä, Wredenkatu 4, Varkaus
Esityksen kesto 1h 30 min.
***
ESTEETTÖMYYS
Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi asiakkaan kanssa samalla lipulla. Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla. Tapahtumapaikalla on esteetön WC (päätalossa). Tapahtumapaikalla ei ole mahdollisuutta induktiosilmukan käyttöön. Tapahtumassa ei ole pyörätuolikoroketta.
Facebook Instagram
|