event-428356 event-428356

Musiikki, Messut ja markkinat

Electric Sunsets by Genelec


Järjestäjä:Kuopion satama
Paikka:Kuopion satama
Osoite:
Kuopio
Pääsymaksu:
Lähde:Tiketti

Electric Sunsets by Genelec

Electric Sunsets by Genelec on kaksipäiväinen elektronisen musiikin festivaali Kuopion satama-alueella 28.–29.8.2026.

Get ready, sillä viikonlopun aikana pääset nauttimaan kotimaisista, kuin myös kansainvälisistä artisteista ja unohtumattomista kokemuksista kolmen eri venuen ympäristössä.

Kun kävelet Electric Sunsets by Genelecin sisäänkäynnistä veden äärelle, astut uuteen maailmaan. Tässä mielikuvituksellisessa maailmassa sinua opastaa Suru Bae – festivaalin sielu.

Suru on ihmisen kaltainen robotti, joka on hylätty teknillisestä laboratoriosta tunteellisuutensa vuoksi. Musiikin, visuaalien ja tarinankerronnan avulla Suru kutsuu festivaalikävijät universumiin, jossa yksilöllisyys, tunteet ja yhteys ovat kaiken keskipisteenä.

Lipun ostamalla sitoudut noudattamaan tapahtuman tasa-arvoa, yhdenvertaisuutta ja turvallista tilaa edistäviä arvoja. Et hyväksy minkäänlaista häirintää tai syrjintää, ja sitoudut ilmoittamaan järjestäjille, mikäli kohtaat epäasiallista käytöstä tapahtumassa.

Electric Löyly by Luoto

Kun elektroninen musiikki kohtaa suomalaisen saunakulttuurin, syntyy yksi festivaalin ainutlaatuisimmista elämyksistä.

Sauna Ravessa DJ rakentaa rytmin, joka tuntuu kehossa asti, samalla kun saunamajuri nostaa löylyn tunnelman huipulle. Kallaveden rannalla koetaan hetki, jossa lämpö, musiikki ja yhteisöllisyys sulautuvat yhdeksi virtaavaksi kokemukseksi. Tämä ei ole vain sauna – eikä pelkkä rave – vaan kokonaisvaltainen flow-tila, joka jää mieleen.

Electric Reset by BeneStatera®️

Kuohuviinijooga – Mielimatka – Äänimaljarentoutus – Energiahoito

Electric Sunsetsin sykähdyttävässä tunnelmassa BeneStatera kutsuu sinut kokonaisvaltaiseen palautumishetkeen – tilaan, jossa hermostosi voi rauhoittua, mielesi kirkastua ja kehosi palautua.

Elämys alkaa rennolla ja leikkisällä kuohuviinijoogalla, jonka tarkoituksena on avata kehoa, helliä selkärankaa ja haastaa tasapainoasi lempeällä ja hyväntuulisella tavalla. Tämän jälkeen jatkamme ohjatulla mielimatkalla, joka auttaa irrottautumaan ympäristön hälystä ja laskeutumaan vastaanottavaisempaan olotilaan.

Lopuksi pääset rentoutumaan äänimaljojen värähtelyjen äärelle. Kehossa tuntuvat värähtelyt syventävät levon kokemusta. Koko session ajan saat myös lempeää energiahoitoa, joka tukee kehon ja mielen tasapainoa sekä auttaa vapauttamaan jännityksiä.

Paikka: Luoto, Lumo – GENELEC EXPERIENCE LOUNGE
Ohjaajat: Tarja Tirkkonen, Milla Mielonen ja Taina Koponen
Ajankohta: Lauantaina klo 10.00 / 12.00, ovet avataan 15 minuuttia ennen kumpaakin aloitusta
Kesto: 1 h 45 min
Kenelle: Sinulle, joka kaipaat syvää hengähdystaukoa, uutta keskittymiskykyä, kokonaisvaltaista hyvinvointia tai yksinkertaisesti rauhallista hetkeä keskellä festivaalitunnelmaa.





***

Esteettömyystiedot:

Avustaja pääsee tapahtumaan ilmaiseksi avustettavan kanssa samalla lipulla: kyllä
Tapahtumaan on esteetön pääsy pyörätuolilla: kyllä
Tapahtumapaikalla on esteetön WC: ei
Tapahtumapaikalla on mahdollisuus induktiosilmukan käyttöön: ei
Tapahtumassa on pyörätuolikoroke: ei
Pyörätuolia käyttävää tai erityistä avustusta tarvitsevaa asiakasta pyydetään olemaan etukäteen yhteydessä sujuvan sisäänpääsyn varmistamiseksi: kyllä, info@electricsunsets.fi

Lisätietoja:
Electric Sunsets
Instagram

Kommentoi tapahtumaa (0)