event-435586 event-435586

Musiikki

Virve Rosti, Freeman ja Menneisyyden vangit


Järjestäjä:Tavara-asema
Paikka:Tavara-asema
Osoite:Ratapihankatu 33
33100 Tampere
Pääsymaksu:alk.35

Lähde:Tiketti

Virve Rosti, Freeman ja Menneisyyden vangit

Virve Rosti, Freeman ja Menneisyyden Vangit Tavara-asemalla!

Menneisyyden vangit -yhtye perustettiin vuonna 1991, kun suositut artistit Virve Rosti ja Freeman tapasivat sattumalta ja päättivät yhdistää voimansa. Vuonna 2026 yhtye on siis toiminut jo kunnioitettavat 35 vuotta ja saapuu viihdyttämään kansaa Tavara-asemalle lauantaina 22.8.!

Virve ”Vicky" Rosti nousi kansansuosioon jo lukiolaisena vuonna 1974 voitettuaan Suomen Iskelmälaulumestaruus-kilpailut. Hänen hittejään ovat mm. Kun Chicago kuoli, Oon voimissain, Sata salamaa, Tuolta saapuu Charlie Brown ja monet muut. Leo ”Freeman” Friman on mies hittien Ajetaan tandemilla, Kaksi lensi yli käenpesän ja Osuuskaupan Jane takana. 75-vuotisjuhliaan tänä vuonna juhliva Freeman on nähty myös Uusi Fantasia -yhtyeen keulilla, jonka kanssa hän teki paljon radiosoittoa saaneen Liian myöhään -hitin.

Illan konserttilippu sisältää pääsyn myös loppuillan nostalgiseen Diskoteekki Purkkaa ja jytää -tapahtumaan!



Eteispalvelu sisältyy lipun hintaan.

Konsertti on seisova tapahtuma, istuimia hyvin rajoitetusti.

Lipun hinta nousee Tiketissä tapahtumapäivänä ovien auetessa ja myynti jatkuu verkkokaupassa ovien auettua, mikäli lippuja on jäljellä.

****

Tutustu Tavara-aseman turvallisemman tilan periaatteisiin.

Lue lisätietoa esteettömyydestä!

Kommentoi tapahtumaa (0)