event-432793 event-432793

Teatteri ja ooppera

Viidenkympin villitys!


Järjestäjä:TTT-Klubi
Paikka:TTT-Klubi
Osoite:Hallituskatu 19
33200 Tampere
Pääsymaksu:38.0

Lähde:Lippu.fi

Viidenkympin villitys!

Johanna Tohnin stand up -soolo: Viidenkympin villitys!

Ensi-ilta 1.10.2026 TTT-Klubilla

Viidenkympin kriisi vai villitys? Urheiluauto, extreme-harrastus vai nuorempi kumppani? Aikuiset lapset, vaihdevuodet ja työelämän paineet. Jos on ihan väsynyt koko ajan, onko pakko villiintyä, kun täyttää 50? Kun lapset muuttaa pois kotoa, alkaako hyysäämään itseään vai kumppania?

Onko peli menetetty, jos nähdessään itsensä alasti peilistä ensimmäinen ajatus on: ”Onneks mä en ole sinkku!”? Montako hyvää vuotta on vielä jäljellä?

Stand up -koomikko Johanna Tohnin toinen sooloesitys herkuttelee totuuksilla keski-iästä, kriiseistä ja lasten aikuistumisesta.

Tohni on tehnyt stand up -komiikkaa vuodesta 2012 ja hänen edellinen sooloteoksensa Huonosti käyttäytyvät äidit oli menestys. Johanna on ollut myös mukana esityksissä Mars vs. Venus? ja Mars vs. Venus? 2 – Uusintaottelu sekä Nelosen Stand Up! ja Maikkarin Komediaklubi -ohjelmissa. Johanna Tohni on myös yksi ISMO – Maailman hauskin ihminen elokuvan käsikirjoittajista.

Kesto 1:30 (sisältää väliajan)

Kommentoi tapahtumaa (0)