event-447390 event-447390

Musiikki, Muut

POLA IVANKA:Mitä nyt, Lea?-Kabaree


Järjestäjä:Pola Ivanka
Paikka:Teatteri Provinssin päänäyttämö
Osoite:Salorankatu 5-7 OVI 3, (Astrum-keskus)
24240 Salo
Pääsymaksu:29.9

Lähde:Lippu.fi

POLA IVANKA:Mitä nyt, Lea?-Kabaree

POLA IVANKA.Mitä nyt,Lea?
Tagline: Kutkuttava kypsän iän kabaree

Esiintyjät: Mika Tepsa ja Iiro Ollila
Ohjaus: Reetta Ristimäki
Musiikkidramaturgia, musiikin sovitus ja ohjelmointi: Iiro Ollila
Tuotanto: Greta Tuotanto
Mainoskuva: Nils Krogell
Esityskuvat: Sanna Breilin
Traileri: Veera Paija

Kaikki ei mennyt niin kuin piti. Hyvä. Koska nyt alkaa elämän show'n paras luku.

Pola Ivanka: Mitä nyt, Lea? on Pola Ivankan ja Iiro Ollilan uusi, tunteikas ja riemastuttavan rehellinen kabaree elämän taitekohdista.
Esitys sukeltaa keski-iän kysymyksiin – sinne, missä arki, haaveet ja hormonit kohtaavat – pilke silmäkulmassa ja sydän auki.

Illan aikana kuullaan rakastettuja Lea Lavenin hittejä, kuten Tumma nainen ja Ei oo, ei tuu, rohkeasti uudelleensyntyneinä, säihkyvinä tulkintoina. Nämä laulut eivät ole vain nostalgiaa, vaan täynnä elämänviisautta, lohtua ja voimaa.

Lavalla loistaa Pola Ivanka, jonka takana on esiintyjä Mika Tepsa – laulaja, näyttelijä ja drag-artisti, jonka ilmaisussa yhdistyvät herkkyys, kokemus ja itseironinen huumori. Musiikista vastaa Iiro Ollila, jonka tuoreet ja yllätykselliset sovitukset tuovat klassikoihin uuden, sähäkkään sävyn.

Tämä kabaree ei kumarra nuoruutta – se juhlii elämää tässä ja nyt. Silloin kun keho muistuttaa olemassaolostaan, muisti temppuilee ja peilikuva yllättää... mutta sisällä kipinöi yhä. Tule nauramaan, nyökkäilemään ja ehkä liikuttumaankin – ennen kaikkea tunnistamaan itsesi.

Kommentoi tapahtumaa (0)